Trzech Króli rysowanka w prezencie
/
/
Trzech Króli rysowanka w prezencie
kolorowanka DAYENU DESIGN Trzej Królowie

Trzech Króli rysowanka w prezencie

Święto Trzech Króli to kolejna okazja, by dorośli dostali dzień wolny od pracy, a dzieci mały upominek. Na przykład, hipsterska kolorowanka! Oto rysowanka Trzech Króli autorstwa DAYENU, którą można wydrukować na domowej drukarce. Ciesz się po królewsku!

Święto Trzech Króli czy Trzech Królów?

Podczas gdy puryści językowi zastanawiają się nad poprawną formą gramatyczną, Święto Trzech Króli czy Trzech Królów, Kościół Katolicki odpowiada w sposób dość zaskakujący. Po pierwsze, ani trzech, ani królów, ani nawet święto! Tak, bo wspomnienie Trzech Króli, 6 stycznia, ma rangę uroczystości, a nie święta i nosi nazwę Objawienie Pańskie, inaczej Epifania. Natomiast odrębną kwestią są królowie. Bowiem zgodnie z treścią Ewangelii, Betlejemską stajenkę odwiedzili mędrcy. Nie wiemy też ilu ich było, ani jak się nazywali. Owszem, znajdziemy w tradycji imiona gości, którzy odwiedzili Dzieciątko Jezus: Kacper, Melchior i Baltazar. Ale jak nazywali się Trzej Królowie? Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale!

Trzej Królowie memy: Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel. Projekt DAYENU DESIGN

Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale…. Tak na serio, ani trzech, ani króli! Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli wspomina opisaną w Ewangelii wizytę mędrców. Tradycja podaje nam ich imiona: Kacper, Melchior i Baltazar, ale jak mieli na imię Trzej Królowie? Nie wie nikt… Na pocieszenie Trzech Króli rysowanka i katolickie memy DAYENU DESIGN

Trzech Króli rysowanka w prezencie!

Jeśli wybierasz się na Orszak Trzech Króli, albo masz inne ciekawe pomysły jak obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, przyjmij ten malutki prezent dla dzieci. Do pobrania za darmo, wydrukuj i bawcie się dobrze! Zamiast kolędy, na kartce z Trzema Królami projektu DAYENU znalazła się kołysanka, a właściwie autobiografia zespołu Perfect. Ale czy słowa o jednym celu, który przyświecał słynnej trójce, nie pasuje idealnie do Groty Narodzenia Pańskiego? “Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel…” Niech ten jaśniejący Pan, Światło na oświecenie pogan, przyświeca im Wam!

Trzech króli kolorowanka DAYENU dla dzieci za darmo prezent

Trzech Króli rysowanka z memem DAYENU! Kliknij prawym klawiszem, zapisz na dysku, wydrukuj i gotowe! Życzymy cudownej zabawy!

Co przynieśli trzej królowie?

W gości nie wypada iść z pustymi rękami, zwłaszcza, jak się przemierzy kawał świata i idzie powitać Nowonarodzonego Mesjasza. Według tradycji, Dzieciątko Jezus otrzymało w Betlejemskiej Stajence niezwykłe dary od swoich gości. Co przynieśli trzej królowie? Tu akurat ilość i jakość prezentów jest potwierdzona przez tekst Ewangelii. Mędrcy przynieśli Jezusowi złoto, kadzidło i mirrę. Były to typowe podarunki, jakie władcy składali innym władcom, symbolizowały bogactwo i wyrażały cześć. Dodatkowo, co może niektórych zdziwić, były to dość praktyczne prezenty. W sieci krążą katolickie memy, na których “mądrzejsi” mędrcy ofiarują Dzieciątku pieluszki, mleko oraz herbatkę na kolki. Mało kto wie, że mirra to doskonały balsam dla skóry niemowlaków oraz fantastyczny kremik na rozstępy i gojące się rany. Mirra mogła być więc nie tylko świetnym prezentem dla Jezusa, ale również dla Jego mamy!

A teraz reklama! Nasz sklep z dewocjonaliami DAYENU posiada w swojej ofercie olejki, które zawierają mirrę! Najwięcej mirry znajdziecie w olejku do pielęgnacji ciała, włosów oraz brody BARB. Delikatnie zmieszany z olejkiem nardowy, tworzy kompozycję nieziemską!

 

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

WITAMY NA STRONIE SKLEPU z najfajniejszymi
gadżetami chrześcijańskimi na świecie!

Zanim zaczniesz się cieszyć szałem zakupów i designem nie z tej ziemi, chcemy Cię poinformować, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określanych jako „RODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”), wprowadziliśmy zmiany w naszym Regulaminie i Polityce Prywatności. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, możliwe jest to TUTAJ.