Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Obrazki komunijne w ramce
/
/
Obrazki komunijne w ramce
komunijne obrazki

Obrazki komunijne w ramce

Obrazki komunijne w ramce to chyba najbardziej zaniedbana część katolickiego designu. Przynajmniej, jeśli chodzi temat organizacji I Komunii Świętej. Ale przyznacie sami, że te pamiątkowe obrazki komunijne są dość tandetne. Pora to zmienić!

Obrazki komunijne w ramce udającej drewno, kiepskiej jakości reprodukcja a la Ostatnia Wieczerza i złota pieczęć parafii. Znacie temat? Niby pamiątka Pierwszej Komunii Świętej i jakiś sentyment jest, ale ani wykonanie, ani jakość nie świadczą zbyt dobrze o ofiarującym. Chyba najwyższa pora na zmiany! Mamy dla Was kilka cennych uwag, jak sprawić, by obrazki komunijne były proste, gustowne i zwyczajnie – ładne. Dokładnie tak, by bez większego obciachu można taki święty obrazek zawieść na ścianie w pokoju dziecka.

Obrazek na Pierwszą Komunię

Pierwsza Komunia Święta to Sakrament, na który zazwyczaj dziecko dostaje masę prezentów, w tym obrazek na Pierwszą Komunię. Zazwyczaj od księdza, katechety lub proboszcza. Choć uważamy to za bardzo miły gest, nie możemy zrozumieć, dlaczego te obrazki wyglądają – przepraszamy za szczerość – tandetnie. Wprawdzie zdajemy sobie sprawę, że sklepy z dewocjonaliami nie rozpieszczają klientów jeśli chodzi o jakość i design artykułów religijnych. Wydaje się jednak, że każdy szanujący się producent dewocjonaliów powinien dostosować asortyment do obecnych czasów. Dotyczy to również takich produktów religijnych jak obrazek na Pierwszą Komunię. Przecież Pierwsza Komunia to zazwyczaj pierwszy świadomy sakrament dziecka. Czy możemy zadziałać tak, aby wizerunek Kościoła na dzień dobry nie kojarzył się młodemu pokoleniu z kiczem i tandetą? Poniżej szybka instrukcja, jak zrobić obrazek komunijny w ramce, samemu, tak, aby było nieco bardziej stylowy.

Święte obrazki?

Zaiste, termin “święte obrazki” nie należy do najszczęśliwszych i jest to duży skrót myślowy. Bo to nie obrazki, wytwór człowieka jest święty, ale przedstawiona na nim osoba. Jednakże często ta przedstawiona postać nie jest nawet do siebie podobna. Tak więc rodzi to pytanie… Czy kiepsko namalowany Jezus poddany dziwnej obróbce komputerowej, która karykaturalnie wykrzywia Jego oblicze, to nadal Jezus? Albo czy wizerunki świętych z naniesionymi złoceniami, które modyfikują ich ciała, to nadal święci? Wydaje się, że nie są to do końca te święte postaci, o których mówi podpis na obrazku. Dla nas takie święte obrazki nie są wcale święte. A brak dobrej jakości wykonania, czy to przez nieumiejętność czy niedbalstwo, to zwyczajna profanacja.

Ostatnia Wieczerza – obrazek komunijny

Kolejny zaskakujący fakt, który sprawia, że obrazki komunijne wyglądają tak kiepsko, to motyw przewodni tychże, czyli Ostatnia Wieczerza. Wprawdzie, tematyka Eucharystii jak najbardziej nasuwa słuszne skojarzenia z Wieczernikiem i nie mamy nic przeciwko. Zwłaszcza, że wybór reprodukcji takiego mistrza jak Leonardo da Vinci powinien gwarantować sukces i odpowiedni poziom sztuki. Jednak najdziwniejsze i dla nas, jako grafików jest to, dlaczego ani jeden producent dewocjonaliów nie sięga po oryginał. Przeglądnęliśmy dziesiątki obrazków pamiątkowych na Komunię, 99% z nich to Ostania Wieczerza. Natomiast na ani jednym nie jest to prosta reprodukcja Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci. Chociaż dzieło to znajduje się w wolnej domenie, a więc legalnie możemy korzystać z praw do przedruku obrazu. Tymczasem to, co się wyprawia z tym wizerunkiem sprawia, że biedny Leo pewnie się przewraca w grobie. Komputerowe maski, rozświetlenia, wypaczenia kolorów, dziwne przerysowania, a na deser zupełnie niepotrzebne złoto. Po co? Bo jak będzie to stylowy obrazek komunijny to księża tego kupią? Czy katolicy gustują w kiczu? Osobiście za takie niszczenie wizerunku Kościoła Katolickie wrzucilibyśmy producentów dewocjonaliów na samo dno piekła!

obrazki komunijne do druku

Obrazki komunijne do druku! Czy Twój ksiądz proboszcz już o tym wie? Bo przecież, komunijne obrazki też mogą być stylowe! Producent dewocjonaliów DAYENU

Obrazki komunijne w ramce

Na koniec, zapomnielibyśmy o ramce, bo przecież obrazki komunijne w ramce muszą być i kropka! Żadne plakaty w antyramie, passe-partout czy szkice na kartonie, do których rodzice sami sobie dobiorą ramkę. Muszą być passe obrazki komunijne w ramce. W dodatku, najlepiej takiej plastikowej, która udaje drewno i gdzieniegdzie pomazana jest nieodzownym złotkiem. Kiedy zgłosił się do nas znajomy ksiądz z prośbą o obrazki komunijne w ramce, wysłaliśmy go do sklepu meblowego. Dlaczego? Bo wiemy, że Ikea ma bardzo ładne, proste ramki. Być może drewna nie ma w nich zbyt dużo, ale za 10zł można zdobyć o niebo lepsze ramki, niż te, które ma sklep z dewocjonaliami. A co z wydrukiem? Prosty obrazek komunijny, który jest zazwyczaj reprodukcją dzieła sztuki sakralnej, wystarczy sobie wydrukować w drukarni. Cena za obrazek komunijny z ramką nie powinna przekroczyć 12zł. Choć oczywiście, ksiądz będzie musiał dołożyć nieco wysiłku i wszystkie obrazki oprawić.

obrazki komunijne w ramce

Obrazki komunijne w ramce z motywem Ostatniej Wieczerzy mogą być stylowe i nowoczesne! Wystarczy odrobina chęci! Może warto zasugerować księdzu proboszczowi, by ofiarować ładne obrazki komunijne dla dzieci! Projekt obrazów DAYENU design religijny

Pamiątkowe obrazki komunijne do druku

Oczywiście, możecie podglądnąć sobie u nas takie pamiątkowe obrazki komunijne do druku. Co ciekawe, także wybraliśmy motyw Ostatniej Wieczerzy. Natomiast jest to na przykład Ostatnia Wieczerza Juana de Juanes. Bardzo ciekawa reprodukcja z widocznym kielichem, z którego Jezus pił wino w czasie Ostatniej Wieczerzy, czyli święty Graal. Właściwie święty Graal był kamiennym kubkiem, a nie kielichem, ale dorobiono mu złote zdobne nóżki, aby był wyższy. Co ciekawe, na tym samym obrazie widzimy też Chleb Eucharystyczny, który podniesiony do góry zamienia się w hostię. Taki mały zabieg artystyczny będący ukłonem w kierunku epoki. Ostatnia Wieczerza Juana de Juanes została przez nas tylko wykadrowana. Nanieśliśmy też tekst, ale nie na białym tle, tylko grafitowym, aby nie burzył kompozycji. Wygląda na to, że pamiątkowe obrazki komunijne do druku są tak proste, że można zrobić je samemu.

Obrazki komunijne dla dzieci

Tworząc obrazki komunijne pamiętajmy, że mają to być obrazki komunijne dla dzieci. Dlatego sugerujemy, by nie robić ciemnych, barokowych reprodukcji. Przecież nie musi to być ciężki obraz olejny, możemy w ramce umieścić zwykły szkic. Oczywiście, jeśli nie mamy zdolności plastycznych, lepiej nie szkicować samemu. Całe szczęście, w internecie znajdziemy pełno rysunków. Na początku upewnijmy się tylko, czy mamy prawo do korzystania z tych grafik. Bezpiecznym wyborem będzie znów Leonardo da Vinci i jego własne szkice do Ostatniej Wieczerzy. Może więc mieć najbardziej standardowy obrazek komunijny w niecodziennym wydaniu.

obrazek komunijny w ramce

Obrazek komunijny w ramce IKEA? To możliwe! Zamiast tandetnej reprodukcji Ostatniej Wieczerzy, szkice Leonarda da Vinci. Gustowny i tani obrazek komunijny! Projekt DAYENU katolicki design

Inną propozycją jest sztuka współczesna. Przecież robimy te obrazki komunijne dla dzieci, a więc nie zaszkodzi odrobina pop artu. A najsłynniejszym przedstawicielem pop artu był nie kto inny, jak Andy Warhol. Pewnie wielu z nas kojarzy jego printy z zupą i Marylin Monroe, ale mało kto wie, że Andy Warhol był katolikiem. Co więcej, katolikiem tak gorliwym, że uczestniczył codziennie we Mszy Świętej w Nowym Jorku. Dlatego w jego dorobku znajdziemy święte obrazki, aniołki i wizerunki Jezusa. Ponadto, Warhol stworzył całkiem sporo wersji Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci. Temat pasuje idealnie! Bądźcie tylko ostrożni z prawami autorskimi, bo od śmierci Andy Warhola aż tak dużo czasu nie upłynęło.

obrazki komunijne

Obrazki komunijne to zazwyczaj Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci. Zamiast liczyć na to, że producent dewocjonaliów przerobi reprodukcję, skorzystaj z mistrza pop art: Andy Warhol, Ostatnia Wieczerza. Obrazki komunijne DAYENU design

Obrazki komunijne do druku

Natomiast jeśli masz problem, by stworzyć samodzielnie obrazki komunijne do druku, odezwij się do nas: DAYENU KONTAKT! Napisz, że potrzebujesz obrazek na Pierwszą Komunię i co ma na nim się znajdować. Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji, może spodobają się Tobie pamiątkowe obrazki na tej stronie. Wprawdzie obrazki komunijne dla dzieci jeszcze nie trafiły do stałej oferty sklepu, ale możesz z naszą pomocą sam je zrobić. Jesteśmy przekonani, że te obrazki komunijne w ramce będą gustowne i stylowe, spodobają się rodzicom i oczywiście dzieciom. A w ich domu dumnie wisieć będzie z podpisem księdza proboszcza:

Pamiątka I Komunii Świętej

W sklepie Dayenu znajdziesz święte obrazki do powieszenia na ścianę, gry religijne, gadżety i pamiątki Pierwszej Komunii Świętej. Zobacz Prezenty na Komunię.

 

Przeczytaj również: Religijne prezenty na Komunię!

Udostępnij post

Komentarze

  • Zgadzam się z wieloma spostrzeżeniami przedstawionymi w tym artykule, zwłaszcza z tymi, które dotyczą zaniedbanego stanu designu obrazków komunijnych. W kontekście estetyki i prezentacji, obrazki te niewątpliwie pozostawiają wiele do życzenia. Ale warto też spojrzeć na tę kwestię przez pryzmat aranżacji wnętrz. Nawiasem mówiąc, artykuł doskonale podkreśla wagę wyboru odpowiedniej ramki – elementu, który często bywa pomijanym, ale ma ogromny wpływ na całość kompozycji. Ramki do obrazów można traktować jako element dekoracyjny, który w znaczący sposób wpływa na atmosferę pomieszczenia, w którym się znajduje. Jest to szczególnie ważne w przypadku pokoju dziecięcego, gdzie obrazek komunijny zazwyczaj jest wywieszany. W skandynawskich czy minimalistycznych wnętrzach doskonale sprawdzą się proste, drewniane ramki, które dodadzą elegancji, nie odciągając uwagi od samego obrazka. Odpowiednio dobrana ramka i obraz mogą stać się istotnym elementem wnętrza, który wpłynie na atmosferę całego pokoju, a w przypadku dziecka może również stać się cenną pamiątką na lata.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij Enter

Twój koszyk

Brak produktów w koszyku.

WITAMY NA STRONIE SKLEPU z najfajniejszymi
gadżetami chrześcijańskimi na świecie!

Zanim zaczniesz się cieszyć szałem zakupów i designem nie z tej ziemi, chcemy Cię poinformować, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określanych jako „RODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”), wprowadziliśmy zmiany w naszym Regulaminie i Polityce Prywatności. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, możliwe jest to TUTAJ.