TERESA WIELKA cytaty pyskatej świętej!
/
/
TERESA WIELKA cytaty pyskatej świętej!
Teresa Wielka cytaty o Bogu

TERESA WIELKA cytaty pyskatej świętej!

Teresa Wielka cytaty ma równie wielkie. Chociaż wielu zarzuciłoby, że wielka była Teresa przede wszystkim w gębie. Aczkolwiek dla nas, to wyborny komplement. Sprawdźcie, które katolickie memy DAYENU pasują do kategorii Teresa Wielka cytaty!

TERESA WIELKA CYTATY

Choć Karmel kojarzy nam się ze słodyczą, usta Teresy Wielkiej nie należały do najsłodszych. Znane są bolesne westchnienia sióstr, które świętą Teresę, wielką reformatorkę i doktor  Kościoła, znosić musiały na co dzień. “Boże, jak Ty możesz kochać taką jędzę!” wzdychały. Niewątpliwie, mimo swych wielkich zasług, Teresa nie była łatwa w obyciu. Sprawdź jakie cytaty Teresa Wielka zostawiła potomnym.

Teresa Wielka cytaty

Teresa Wielka cytaty miała tak wielkie jak swoją niewyparzoną gębę! Nic dziwnego, że siostry w jej karmelitańskim klasztorze skarżyły się na modlitwie! Boże, jak Ty możesz kochać taką jędzę?!

 

OGŁUPIAJĄCA POBOŻNOŚĆ

Oczywiście, część historii z Teresą Wielką w roli głównej to czyste legendy. Aczkolwiek, ile prawdy musi mieć każda z nich, skoro święta Teresa z Avila sama pisała do swych sióstr, że forma ich modlitwy bywa głupia! Ta, która znana jest ze swych ekstaz, lewitacji i duchowych uniesień, sama przestrzegała przed nadmierną, nienaturalną pobożnością. “Niech Pan Bóg zachowa was od ogłupiających form pobożności!” Być może, było to pokłosie jej wielkiego kierownika duchowego, świętego Jana od krzyża. Choć coś nam mówi, że ten słodkousty poeta hiszpański ująłby to nieco łagodniej.

Teresa Wielka cytaty

Ogłupiające formy pobożności, rytuały, magiczne traktowanie sakramentaliów, a nawet sakramentów. Święta Teresa z Avila miała wyrobioną opinię w tym temacie. Niech Pan Bóg zachowa was od ogłupiających form pobożności!

PRZYJACIELA MAM

Teresa Wielka była tak pyskata, że nie oszczędziło się nawet jej największemu przyjacielowi. Jezus często nawiedzał ją w wizjach i ekstazach – nieraz, także przy świadkach. Raz podczas balu charytatywnego zaczęła ponoć lewitować. Krzyknęła wtedy: “Mój Jezu, nie przy gościach!” Innym razem, gdy przemierzała kraj zbierając datki na klasztor, jej wóz rozbił koło i utknął w błocie. Załamana westchnęła głośno: “Mój Boże, jak możesz!” Objawił się jej wtedy Chrystus i ze spokojem powiedział: “Tak Tereso, traktuję swoich przyjaciół”. Obrażona Teresa burknęła bez namysłu: “I dlatego masz ich tak mało…”

Teresa Wielka cytaty śmieszne

Teresa z Avila miała cięty język nawet na modlitwie. Gdy po swym wypadku wykrzyczała żal do Jezusa, ten objawił się jej i rzekł. “Tak Tereso, traktuję swoich przyjaciół”. Obrażona Teresa burknęła bez namysłu: “I dlatego masz ich tak mało…”

SOLO DEUS BASTA!

Teresa Wielka cytaty miała tak mocne jak Napoleon! I równie stanowczo postępowała. Najbardziej znane okrzyki wojenne w jej walce duchowej to “Solo Deus Basta!” Czyli tylko Bóg i koniec! Ale święta z Avila jest znana również z cytatu “Bóg i ja – razem stanowimy większość!” Istotnie, z Nim była niezwyciężona. Sama mówiła: “Nic mnie nie obchodzą te wszystkie diabły w piekle! To one będą drżały przede mną!”

Teresa Wielka cytaty o Bogu

Teresa Wielka cytaty miewała jak Napoleon! Oto jej zawołanie wojenne! Bóg i ja – razem stanowimy większość!

DEWOCJONALIA KARMEL OWE!

Sklep z dewocjonaliami DAYENU oferuje wiele gadżetów ze świętymi. Choć nie znajdziecie tam świętych figurek, zawsze możecie zamówić maskotkę ulubionego patrona, na przykład maskotkę świętej Teresy z Avila [zamów przez e–mail]. Teresa Wielka i jej cytat znalazł się również na okrągłych kartach ze świętych. Nazywamy je pieszczotliwie AUREOLAMI. Religijne gry dla najmłodszych ucieszą fanów także innych świętych Kościoła Katolickiego. Zamów religijną grę ze świętymi Don’t worry be holy w naszym sklepie z dewocjonaliami on-line. Ot, takie dewocjonalia karmel owe!

Share this post

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

WITAMY NA STRONIE SKLEPU z najfajniejszymi
gadżetami chrześcijańskimi na świecie!

Zanim zaczniesz się cieszyć szałem zakupów i designem nie z tej ziemi, chcemy Cię poinformować, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określanych jako „RODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”), wprowadziliśmy zmiany w naszym Regulaminie i Polityce Prywatności. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, możliwe jest to TUTAJ.