Piec Piąty – projektujemy muzeum dla urszulanek!
/
/
Piec Piąty – projektujemy muzeum dla urszulanek!
Piec piąty - zapraszamy na wirtualny spacer po Pniewach!

Piec Piąty – projektujemy muzeum dla urszulanek!

Piec Piąty to multimedialna platforma, którą DAYENU zaprojektowało dla sióstr urszulanek z okazji 100-lecia zakonu! Interaktywna mapa sanktuarium w Pniewach zachęca do wirtualnego spaceru. Możemy w ten sposób zwiedzić ukochane miejsce św. Urszuli nie wychodząc z domu. Choć jeśli akurat ktoś byłby w okolicy, serdecznie zapraszamy!

PIEC PIĄTY

Dlaczego “Piec Piąty”? Kiedy święta Urszula Ledóchowska przybyła do Pniew, zastała kilka zniszczonych i pustych budynków. Zrujnowane, zimne pomieszczenia nie wyglądały na idealną placówkę dla dzieci. Westchnęła wtedy, że nic tu nie ma: “Cztery kąty i piec piąty”. I to właśnie ten piec piąty stał się inspiracją do stworzenia logo oraz całego projektu. Dlatego, że stary, zepsuty piec, może ogrzać wiele zmarzniętych i potrzebujących ludzi.  Niech rozgrzewa serca – tak jak czyniła to święta Urszula!

URSZULA URSZULANKA

Święta Urszula Ledóchowska to postać niezwykła. Hrabina, podróżniczka i święta. Specjalnie dla najmłodszych uczestników wirtualnego spaceru po Pniewach przygotowaliśmy animację. Bo choć jedni mówią, że życie to nie bajka, święta Urszula urszulanka udowadnia, że można je przejść śpiewająco. Zobacz zwiastun filmu:

Warto też dodać, że głosu narratora użyczył znany aktor Teatru Buffo, obecnie ks. Krystian Sacharczuk. Natomiast małą Urszulkę zagrała 12-letnia Patrycja Paciorek.

CHRZEŚCIJAŃSKIE GRY ZA DARMO

Na koniec coś dla wszystkich fanów darmowych chrześcijańskich gier i zabaw. Bowiem PIEC PIĄTY to nie tylko skarbnica wiedzy o Urszuli Ledóchowskiej. Na stronie muzeum znajdziemy krzyżówki, rebusy, quizy, a nawet gry karciane i ubieranki. Prócz kolorowej animacji dla dzieci, znajdziemy tam piosenki, filmiki oraz linki do przydatnych stron. Niewątpliwie ucieszy to wszystkich nauczycieli, katechetów i rodziców, którzy często szukają inspiracji do nauki religii.

SPACER Z ARTYSTKĄ

Mało kto wie, ale święta Urszula była też artystką. Korekt malarskich jej prac udzielał nie kto inny, jak Brat Albert. Kto więc lepiej zrozumie artystyczną duszę, jak inny artysta? Dlatego właśnie po Pniewach oprowadza nas Aleksandra Kisiel, krakowska artystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Jak potrafiła znaleźć się przed i za kamerą jednocześnie – to już jest jej słodka tajemnica! Sprawdźcie sami, jakie ciekawostki i sekrety kryją Pniewy.

www.piecpiaty.pl

Share this post

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

WITAMY NA STRONIE SKLEPU z najfajniejszymi
gadżetami chrześcijańskimi na świecie!

Zanim zaczniesz się cieszyć szałem zakupów i designem nie z tej ziemi, chcemy Cię poinformować, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określanych jako „RODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”), wprowadziliśmy zmiany w naszym Regulaminie i Polityce Prywatności. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, możliwe jest to TUTAJ.