PAULINA JARICOT cytaty przed beatyfikacją
/
/
PAULINA JARICOT cytaty przed beatyfikacją

PAULINA JARICOT cytaty przed beatyfikacją

Paulina Jaricot cytaty ma nie tylko o cierpieniu, smutku i różańcu. Ta francuska tercjarka, której beatyfikacja już maju, wyprzedziła swoją epokę. A cytaty z jej biografii zdobią religijne memy DAYENU! Zobaczcie sami!

Kochamy takie życiorysy! Biografię Pauline Jaricot powinno się reklamować hasłem: ze świata mody wprost do Watykanu! Ukradli jej pomysł, nazwisko, pieniądze – teraz wynoszą ją na ołtarze! Chociaż może po kolei! Jak to się stało, że młoda dziewczyna, córka bogatego fabrykanta jedwabiu wpłynęła na organizację Stolicy Apostolskiej? Najzwyczajniej w świecie! Od modlitwy!

Paulina Jaricot biografia

Daty urodzenia i najważniejsze fakty życiorysu tej przyszłej błogosławionej możecie sobie pobrać z Wikipedii. Natomiast my chcielibyśmy, aby biografia Pauline Jaricot była nieco bardziej soczysta. Musicie ją sobie wyobrazić w tych wszystkich cudnych jedwabistych sukniach! Uwielbiała się stroić i jak przystało na nastolatkę, kochała komplementy, wzbudzanie w otoczeniu podziwu i oczywiście kochała siebie. Choć sama o sobie po latach pisała: “Byłam zarozumiała, arogancka i pyskata!” Jednak dość szybko po swoim nawróceniu znalazła sposób, by to zmienić. Zagryzała wargi, wkładała sobie pięść do ust lub cokolwiek innego było pod ręką, byle tylko milczeć. A jej silny charakter ujawnił się wreszcie zadziwiająco pożytecznie w niezwykłym talencie do przedsiębiorczości. Zaczynając od fabryk jedwabiu swojego ojca, zaczęła tworzyć małe grupy dziesięciu wolontariuszy, których zadaniem było zbieranie funduszy na misje. Te dziesiątki aktywistów łączyły się w setki, a setki w tysiące. Tak właśnie powstała prawdziwa misyjna armia: Stowarzyszenie Krzewienia Wiary!

Pauline Jaricot błogosławiona francuska i założycielka Papieskie Dzieła Misyjne. Projekt DAYENU design sklep z dewocjonaliami

Paulina Jaricot cytat o ziarnku gorczycy dostała od spowiednika. Przekonywał on ją, że to dzieło miłosierdzia rozwinie się i zacieni całą ziemię! Istotnie, choć stało się to inaczej, niż przyszła błogosławiona Paulina Jaricot mogła się spodziewać.

Papieskie Dzieła Misyjne

Pauline Marie Jaricot założyła to genialną w swej prostocie organizację w Lyonie pod nazwą Stowarzyszenie Rozkrzewiania Wiary. Pomysł rozrastał się błyskawicznie, zdobywając tak wielką popularność, że wkrótce zainteresował się nim pewien biskup i postanowił… założyć bliźniaczą organizację, przypisując sobie wszelkie zasługi. Pauline przez krótki czas mogła cieszyć się swoim dziełem, a wkrótce po uzyskaniu papieskich przywilejów, stowarzyszenie lyońskie zostało całkowicie przeniesione i wchłonięte przez Watykan. To właśnie tam funkcjonuje do dziś jako Papieskie Dzieła Misyjne. A biedna Pauline… nie, jeszcze nie umarła, nie rozpaczała, nie próbowała się sądzić. Przyszedł jej do głowy kolejny niewybredny pomysł.

Żywy Różaniec

Paulina Jaricot żyła w świecie modlitwy, ale rozumiała, że przy natłoku obowiązków, odmówienie całego różańca dla zwykłych ludzi może być dość kłopotliwe. Wtedy, przyszedł jej do głowy prosty i w swej prostocie doskonały pomysł!  Skoro tak trudno zebrać 15 osób, by odmawiały cały różaniec, to dlaczego nie podzielić jednego różańca na 15 osób? W ten sposób każda z osób odmawia tylko jedną dziesiątkę dziennie, a razem motywują się i wspólnie odmawiają cały różaniec. Na tym właśnie polegała idea Żywego Różańca, z którą Pauline Jaricot zaczęła pielgrzymować po całym kraju. Koła Żywego Różańca rozprzestrzeniły się błyskawicznie i funkcjonują do dziś na całym świecie. Wydaje się, że sama Pauline nie uważała, by dokonała czegoś wielkiego. “Ja tylko zapalam zapałkę, która rozpala wielki ogień” – mówiła.

Wielki ogień

Niestety, końcówka życia Pauline Jaricot to ponura rzeczywistość daleka od epoki jedwabistych sukien i fantazji młodości. Oszukana po raz kolejny i ograbiona z majątku przez zarządcę fabryki, którą przejęła ojcu, Pauline żyje w ubóstwie. Umiera schorowana i samotna na pożyczonym sienniku 9 stycznia 1862. Koniec historii? Nie! Bo zdarzył się cud! Dokładnie w 150. rocznicę rodzin Pauline Jaricot, naturalnie, w jej ukochanym Lyonie. Ótóż, znajdująca się w stanie wegetatywnym dziewczynka, której rodzice modlili się za wstawiennictwem Pauline, wybudziła się ze śpiączki! Mało tego, w pełni wróciła do sił i normalnego życia. Oczywiście Kościół uznał to za cud potrzebny do beatyfikacji i tak oto w maju zyskamy nową błogosławioną!

Pauline Marie Jaricot quote - church on fire! DAYENU design!

Pauline Maire Jaricot quote: I lit the match that lit the fire! Those matches are rosaries!

Beatyfikacja Pauliny Jaricot

Beatyfikacja Pauline Jaricot odbędzie się już w maju. Dokładnie 22 maja 2022 r w Lyonie, który tak bardzo kochała. Mszy Świętej beatyfikacyjnej przewodniczyć będzie nasz ulubiony Filipińczyk – kardynał Antonio Tagle. Na marginesie tylko dodamy, że to podobno jedyny kardynał, który potrafił rozśmieszyć papieża Benedykta XVI i… zupełny zbieg okoliczności: przewodniczący Rady Wyższej Papieskich Dzieł Misyjnych. 

Na koniec spieszymy donieść, że nasz sklep z dewocjonaliami DAYENU na pewno przygotuje coś na taką okazję. Prawdopodobnie, będzie to różaniec, który Paulina Jaricot tak bardzo kochała. Chociaż najważniejsze nie jest to, by mieć różańce i gadżety religijne, ale by się na nich modlić!

Share this post

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

WITAMY NA STRONIE SKLEPU z najfajniejszymi
gadżetami chrześcijańskimi na świecie!

Zanim zaczniesz się cieszyć szałem zakupów i designem nie z tej ziemi, chcemy Cię poinformować, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określanych jako „RODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”), wprowadziliśmy zmiany w naszym Regulaminie i Polityce Prywatności. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, możliwe jest to TUTAJ.