LANGUSTA NA PALMIE
/
/
LANGUSTA NA PALMIE
Langusta na Palmie i Lagun Maślany, katolickie memy, żarty

LANGUSTA NA PALMIE

Langusta na Palmie to popularny kanał, który dominikanin o. Adam Szustak założył, by szerzyć Ewangelię. Ale dziś zupełnie inny stwór wlazł na stronę DAYENU! Przebiegły, niebezpieczny i idealny na katolickie memy! Proszę Państwa, oto lagun!

Lagun maślany

Czy ktoś z Was widział kiedyś laguna? Historia tego potwora, podobnie jak legenda o smoku wawelskim, rozegrała się w Krakowie. Widać mieszkańcy tego grodu mają wyjątkowe zdolności w tworzeniu bajek. Tym razem, LAGUN próbował zaatakować jeden z bloków na krakowskim osiedlu. Czaił się przez kilka dni na drzewie, aż wreszcie, jedna z przerażonych mieszkanek zdecydowała się zadzwonić po odpowiednie służby. Na miejsce błyskawicznie przyjechała ekipa, by odkryć, że tajemniczy stwór, określany jako lagun to… crossaint, czyli rogalik francuski. Tak zaczyna się viral.

Langusta na palmie

Sieć błyskawicznie obiegły zdjęcia i memy nowego krakowskiego potwora. Stwór zyskał miano “laguna maślanego” i stał się powodem żartów internetu. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy w DAYENU nie spróbowali dodać pięciu groszy do tematu. W ten sposób nasze katolickie memy wzbogaciły się o nową postać. Bo skoro lagun na drzewie, nic dziwnego, że langusta na palmie! Co na to o. Adam Szustak, nie wiemy, ale żywimy nadzieję, że mem mu się spodoba.

Langusta na palmie i niebezpieczny osobnik, lagun na drzewie, którego próbowały złapać odpowiednie służby. Wszystko skończyło się szczęśliwie. Lagun okazał się rogalikiem, a katolickie memy DAYENU zyskały nowy materiał do żartów.

Langusta na palmie i niebezpieczny osobnik, lagun na drzewie, którego próbowały złapać odpowiednie służby. Wszystko skończyło się szczęśliwie. Lagun okazał się rogalikiem, a katolickie memy DAYENU zyskały nowy materiał do żartów.

Ilustracja demonstruje jak odróżnić niebezpiecznego laguna, który grasuje w krakowskich parkach od zupełnie bezpiecznej langusty na palmie. Bądźcie czujni. Nie otwierajcie okien. Zostańcie w domu. I zostańcie z Bogiem.

Dominikańska gra PANDA!

Przy okazji, skoro już na stronie DAYENU zagościli dominikanie, polecamy nasze czarno-białe gry. Karty zaprojektowaliśmy w kolorach dominikańskiego habitu oraz futerka, która ma na sobie panda. Znajdziecie tam takich dominikanów jak bł. Pier Giorgio Frassatti, święta Katarzyna Sieneńska, święty Jacek, czy sam święty Dominik! Na 25 kartach przedstawiono bardzo nietypowe historie świętych dominikańskich, do których zakończenie wykombinować musicie sami. Grę znajdziecie tu: GRA PANDA. Przy okazji sprawdźcie, jakie jeszcze skarby kryje nasz sklep z dewocjonaliami!

 

Share this post

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

WITAMY NA STRONIE SKLEPU z najfajniejszymi
gadżetami chrześcijańskimi na świecie!

Zanim zaczniesz się cieszyć szałem zakupów i designem nie z tej ziemi, chcemy Cię poinformować, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określanych jako „RODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”), wprowadziliśmy zmiany w naszym Regulaminie i Polityce Prywatności. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, możliwe jest to TUTAJ.