Plakat na Lednicę 2021
/
/
Plakat na Lednicę 2021
Plakat na Lednicę 2021: Usłysz! Projekt DAYENU DESIGN. Oczywiście, nie mogło zabraknąć słynnej Bramy Lednickiej w kształcie RYBY - ICHTYS!

Plakat na Lednicę 2021

Plakat na Lednicę 2021 jest dla nas wyjątkowo ważny. Dlaczego? Ponieważ projektowaliśmy go sami! Zobaczcie, jak wygląda plakat na Lednicę projektu DAYENU DESIGN

Halo, tu LEDNICA!

Kiedy dostaliśmy w DAYENU propozycję zaprojektowania plakatu na Lednicę pojawiły się motylki w brzuchu. Pamiętam moją pierwszą Lednicę – tłum ludzi, rozświetlony światłem świec, dźwięk bębnów, lekko hipisowskie klimaty. Jeszcze jako młoda, trochę zbuntowana dziewczyna, przyjeżdżałam na spotkania z ojcem Janem Górą w Hermanicach. Mogliśmy tam obserwować jak jego praca nad tekstem Pisma Świętego materializuje się w postaci kolejnych tematów, atrakcji i punktów Lednickiego Spotkania. Nigdy nie pomyślałabym, że kiedyś sama będę na Lednicę tworzyć plakat. Tym bardziej, że to Spotkanie Lednickie odbędzie się w trybie on-line z powodu pandemii. Jak to pogodzić?

Projektujemy plakat na LEDNICĘ!

Musimy przyznać, że hasło kolejnego spotkania młodych “USŁYSZ” przysporzyło nam nieco kłopotu. Pandemia COVID, zmęczeni kolejnym lockdownem ludzie i miliony krzyczących obrazków na monitorze komputera. Jak pośród tego wszystkiego przedstawić ciszę? Przypomniał mi się wtedy ojciec Jan Góra OP, który kilkanaście lat temu tłumaczył nam, nastoletnim wtedy, na pierwszej wizycie w dominikańskim klasztorze w Hermanicach, że jeśli widzimy zakapturzonego zakonnika to broń Boże nie możemy go zaczepiać. Dlaczego? Bo kaptur założony na głowę, jest oznaką, że brat się modli. Ten motyw zakrytej głowy podczas modlitwy, spotkania z Panem, znajdziemy także w Biblii. Rzeczywiście, kaptur, dzięki temu, że ogranicza pole widzenia i chroni uszy przed dźwiękami świata zewnętrznego, sprzyja wejściu w ciszę i kontemplację. Dlatego uznaliśmy, że ten motyw będzie najbliższy tematowi kolejnej domowej Lednicy. Zostawmy na chwilę cały świat, “wejdźmy do swej izdebki” i w kapturach, jak mnisi, módlmy się w ciszy do Tego, który jest w ukryciu.

Projektowanie plakatu na duże wydarzenie, jak LEDNICA to mega wyzwanie! Zwłaszcza, że z Bramą Lednicką, spotkaniem młodych i o. Janem Górą jesteśmy związani emocjonalnie.

Projektowanie plakatu na duże wydarzenie, jak LEDNICA to mega wyzwanie! Zwłaszcza, że z Bramą Lednicką, spotkaniem młodych i o. Janem Górą jesteśmy związani emocjonalnie. Plakat USŁYSZ Lednica XXV projekt DAYENU DESIGN

USŁYSZ LEDNICA 2021

Plakat na Lednicę 2021 oraz towarzysząca mu identyfikacja wizualna są dość klasyczne. Na pierwszym planie znajdują się młodzi ludzie w kapturach, z tyłu kolorowe tło, piasek pustyni i anielskie skrzydła. Bo LEDNICA to pełen odlot! Oczywiście na plakacie koniecznie musiała się pojawić Lednicka Brama w kształcie RYBY – ICHTYS. Także nieco zwariowana, różnorodna kolorystka dodaje całości wibrującej energii, którą znamy z Pól Lednickich. Te żywe kolory mają też symbolizować życie duchowe, które choć u każdego inne, pełne jest radości, łaski i wolności. Bo przecież Chrześcijaństwo nie jest religią smutku! Zapraszamy, by w tym roku włączyć się w spotkanie, poprzez wspólną modlitwę i śpiewy. Ot, choćby ten słynny hymn Lednicy: “Śpiewajmy ICHTIS. To znaczy ryba – to znaczy Chrystus, Zbawiciel […] Syn Boga Żywego.”

LEDNICA 2021 już 5 czerwca. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie: www.lednica2000.pl DAYENU DESIGN serdecznie zaprasza!

Share this post

Comments

  • Super projekt, bardzo mi się podoba. Szacun za to co robicie!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

WITAMY NA STRONIE SKLEPU z najfajniejszymi
gadżetami chrześcijańskimi na świecie!

Zanim zaczniesz się cieszyć szałem zakupów i designem nie z tej ziemi, chcemy Cię poinformować, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określanych jako „RODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”), wprowadziliśmy zmiany w naszym Regulaminie i Polityce Prywatności. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, możliwe jest to TUTAJ.