Jerozolima – pielgrzymka dla każdego
/
/
Jerozolima – pielgrzymka dla każdego
Jerozolima pielgrzymka, która nigdy się nie kończy! Ile razy Jerozolima pojawia się w Biblii? Aż 152 razy! Znajdź te wersety i zrób sobie rekolekcje na Wielki Post!

Jerozolima – pielgrzymka dla każdego

Jerozolima – pielgrzymka, którą może odbyć każdy nie wychodząc z domu! Oczywiście, nie chodzi tu o zwykłą wycieczkę, ale sposób modlitwy, którego motywem przewodnim jest Miasto Święte. Bo wspomniane w Biblii 152 razy Jeruzalem to Ty! Burzone, odbudowywane, nieszczęśliwe i święte. Jerozolima kryje w sobie całą gamę uczuć i przeżyć. Wyrusz na pielgrzymkę i odkryj w sobie Miasto Święte!

Tylko w czasach biblijnych dwukrotnie zrównana z ziemią, oblegana 23 razy, atakowana 52 razy. Aż 44 razy pod okupacją i 44 razy odzyskiwana. Tak w skrócie wygląda historia Jeruzalem, miasta pokoju. Słowa “módlmy się o pokój dla Jeruzalem” brzmią jak modlitwa nieco nad wyrost. Ale to właśnie Jerozolima jest symbolem nas samych, a Nowe Jeruzalem celem, do którego zmierzamy.

Rekolekcje z Jerozolimą na Wielki Post

Skoro Jerozolima wspomniana jest w Biblii aż 152 razy to znaczy, że mamy aż 152 fragmenty, którymi możemy się modlić. Czy to nie wspaniały pomysł na rekolekcje, zwłaszcza dla miłośników Ziemi Świętej? Nie musisz kupować biletów do Izraela i Palestyny, bo oto tu jest Jerozolima – pielgrzymka dostępna dla każdego. Przygotowaliśmy w DAYENU kalendarz z fragmentami do rozważania na każdy dzień Wielkiego Postu. Dzięki nim odkryjesz Miasto Święte, ale nie na mapie! W sobie!

Rozważania i materiały wielkopostne dla katechetów na lekcję religii! Pielgrzymka do Jerozolimy jak zdrapka wielkopostna! DAYENU design chrześcijański

Rekolekcje w Jerozolimie, a może z Jerozolimą? Odkryj święte miasto w Tobie! DAYENU przedstawia zestaw 40 rozważań na każdy dzień Wielkiego Postu z motywem przewodnim Jerozolimy! Wydrukuj i wyrusz w drogę!

Jerozolima pielgrzymka w pigułce

Na zakończenie dla wszystkich, którzy czują lekki niedosyt wędrowania, zeszyt ćwiczeń DAYENU na Wielki Post i nie tylko. “NOMAD Dróżki, bezdroża i szlaki pielgrzymów” to propozycja pełna zadań, wyzwań i oczywiście kroków! Znajdziesz w niej idealne materiały dla katechetów, dzięki którym każda katecheza i lekcja religii będzie niemałą przygodą! Jeśli Twój podręcznik do katechezy nie zachwyca, zainwestuj w NoMad! Sklep z dewocjonaliami oferuje ten nie przewodnik po Jerozolimie w rabatowej cenie! Nomad kupisz  tu ___ [NoMad]. Co więcej, na stronie DAYENU znajdziesz także sporo gadżetów bezpośrednio związanych z Jerozolimą. Na przykład takie pamiątki jak olejek nardowy [NARD], który przypomni Ci zapach Sepulchre, czy talerz sederowy na Paschę! Ale prawdziwy hit to makieta Świątyni Jerozolimskiej, którą możesz samodzielnie złożyć!

Życzymy dobrego, świętego czasu rekolekcji i oczywiście do zobaczenia… w Nowym Jeruzalem!

Bardziej niż przewodnik po Ziemi Świętej książka NoMad DAYENU przypomina dziennik podróży. Uzupełniasz go sam w trakcie drogi! Podróżuj, pielgrzymuj, żyj jak nomad!

Bardziej niż przewodnik po Ziemi Świętej książka NoMad DAYENU przypomina dziennik podróży. Uzupełniasz go sam w trakcie drogi!

 

 

 

Share this post

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

WITAMY NA STRONIE SKLEPU z najfajniejszymi
gadżetami chrześcijańskimi na świecie!

Zanim zaczniesz się cieszyć szałem zakupów i designem nie z tej ziemi, chcemy Cię poinformować, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określanych jako „RODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”), wprowadziliśmy zmiany w naszym Regulaminie i Polityce Prywatności. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, możliwe jest to TUTAJ.