Ty wiesz, że Cię kocham…
/
/
Ty wiesz, że Cię kocham…

Ty wiesz, że Cię kocham…

Ty wiesz, że Cię kocham… To kilkakrotnie powtórzone wyznanie Piotra jest próbą odpowiedzi na pytanie Jezusa: “Czy Mnie miłujesz?” Pytanie nie wydaje się zbyt skomplikowane, jednak pierwszy papież ma ewidentne trudności, by na nie odpowiedzieć. Mamy pewien pomysł, jak pomóc mu, by zrobił to śpiewająco!

Ty wiesz, że Cię kocham!

We współczesnym świecie, przyznanie się do bycia zakochanym w Bogu, może spotkać się ze społecznym ostracyzmem. Banał, obciach, wstyd, średniowiecze. Jednak postawione Piotrowi przez Jezusa pytanie jest nadal aktualne. Czy Mnie miłujesz? Czy miłujesz Mnie bardziej, czy kochasz mnie bardziej niż inni? Ponieważ odpowiedzenie wymaga odwagi, mamy pewien pomysł, jak zrobić to śpiewająco! Całe szczęście, współczesny świat daje też nowe narzędzia i nowe dźwięki, które mogą nam w tym pomóc. Nie będzie to jednak poezja śpiewana, muzyka gospel, ani kościelny repertuar na organy, ale Muniek Staszczyk z zespołu T.Love. Co więc mógłby odpowiedzieć Piotr zamiast kocham Cię, kocham, kocham?

I love you, I love you, I love you, I love you!
Oh yeah! Nie jestem mądry, I love you, I love you, I love you, I love you!
Oh yeah! Nie jestem dobry: I love you, I love you, I love you, I love you!

Miłość zamiast zemsty

W jednym ze swoich utworów pt. “Bóg” Muniek śpiewa, że “tak bardzo chciałbym zostać kumplem Twym”. Wiemy, że jest to modlitwa, którą Dobry Bóg wysłuchał. Ty również możesz zostać Jego kumplem. W Ewangelii czytamy, że Jezus nie nazywa nas już sługami czy poddanymi, ale właśnie przyjaciółmi. Przez Jego świętą krew zostają odkupione nasze grzechy i przewinienia. Jak to brzmi u Muńka?

“Ale ja mam w sobie mordercę, wojownika, chcę zjeść Twoje serce! Chcę mieć w Tobie przyjaciela. Poczuć coś, poczuć coś, coś Ci dać!”

Lataj wysoko!

Na koniec krótka modlitwa: wznieś swoje serce do nieba! Jezus pyta się dziś każdego z nas. Kochasz Mnie? Miłujesz Mnie? Zaparłeś się Mnie, ale może choć odrobinę Mnie lubisz? Miłość pierwsza wyciąga rękę do pojednania. Dlatego nie wahaj się powtarzać Mu słów uwielbienia, bo godzien jest Baranek zabity wziąć potęgę i bogactwo, i mądrość, i moc, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo. Szaleństwo? A i owszem, ale taka jest Dobra Nowina, że możemy latać wysoko! Lub jakby to powiedział Muniek Staszczyk:

“Ja nie lubię latać nisko. Uwierz mi, uwierz mi chcę być blisko!”

Życzymy udanych odlotów!

Share this post

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

WITAMY NA STRONIE SKLEPU z najfajniejszymi
gadżetami chrześcijańskimi na świecie!

Zanim zaczniesz się cieszyć szałem zakupów i designem nie z tej ziemi, chcemy Cię poinformować, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określanych jako „RODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”), wprowadziliśmy zmiany w naszym Regulaminie i Polityce Prywatności. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, możliwe jest to TUTAJ.