Gry na Komunię
/
/
Gry na Komunię
Gry na Komunię dla dzieci

Gry na Komunię

Gry na Komunię, które ucieszą naszych kochanych pierwszo komunistów to marzenie wszystkich rodziców chrzestnych. Gdzie kupić prezent na Komunię, który wywoła uśmiech na twarzy dziecka? Sprawdźcie chrześcijańskie gry DAYENU design – edukacyjne gry dla całej rodziny!

W to mi graj – najlepsze gry na Komunię!

Na początek nieco banalnie, ale musimy podkreślić, że prezenty na Komunię nie są sprawą pierwszorzędną. Ale skoro już się pojawiają, niech przynajmniej wywołują radość! Dokładnie tak, z myślą o maluchach i ich upodobaniach, projektujemy nasze chrześcijańskie gry. Bo przecież dzieciaki także kochają design, piękne kolory i zwariowane, kreatywne pomysły! Takie gry, nawet jeśli kryją w sobie funkcję edukacyjną czy przemycają wątki katolickie, nie są ani nudne, ani smutne. Wręcz przeciwnie! Dzięki temu dzieciaki chętnie do nich wracają.

Gry komputerowe czy gry planszowe

Z biegiem lat rozwój gier komputerowych sprawił, że bardziej niż zwykła zabawa jest to już rozgrywka sportowa. Dlatego nie przekreślamy całkowicie poczciwych pecetów i wymarzonych playstation. Choć trzeba przyznać, że chrześcijańskie wartości raczej nie są w środowisku popularne. Dobre katolickie gry komputerowe zwyczajnie nie istnieją, ale wierzymy, że coś w tej materii jeszcze uda się zrobić. Z kolei edukacyjne gry planszowe i karciane, także te chrześcijańskie gry, są coraz bardziej atrakcyjne. Dodatkowo, gry planszowe sprawiają, że dziecko raczej nie gra w nie samo, zamknięte w pokoju i odizolowane od rodziny. Zapewne największym atutem tradycyjnych gier dla dzieci i młodzieży jest właśnie ich integracyjny charakter. Rozgrywając kolejne rozgrywki mamy okazję, by spędzić czas z dzieckiem i przy okazji dobrze się bawić!

Jakie gry na Komunię?

Oczywiście, najłatwiej polecić nam te gry na komunię, które znamy od podszewki, bo projektowaliśmy je sami. Na pewno, naszym nieukrywanym faworytem jest MANHU – biblijna gra karciana dla całej rodziny. Ręcznie malowane karty, które wyszły spod ręki absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie to małe dzieła sztuki. W tę grę można grać na kilka sposobów. Podstawowy wariant gry polega na odgadnięciu hasła wytypowanego przez rozgrywającego. Za każdą prawidłową odpowiedź, otrzymujemy denara. Ale MANHU kryje w sobie jeszcze kilka opcji. Na przykład, układając historie albo tak jak w przypadku kalambur – zgadując hasła. Może będą to terminy z katechizmu, biblijne cytaty albo religijne przysłowia?

MANHU to gra biblijna projektu DAYENU! Ponad 50 kart z niezwykłymi biblijnymi ilustracjami nasuwa różne skojarzenia. Nazywaj je po swojemu i wygraj talenty!

MANHU to gra biblijna projektu DAYENU! Ponad 50 kart z niezwykłymi biblijnymi ilustracjami nasuwa różne skojarzenia. Nazywaj je po swojemu i wygraj talenty!

Inną propozycją gry na Komunię jest CLARO. Kochają ją zwłaszcza dzieciaki, bo to ta grupa odbiorców, którym nie trzeba tłumaczyć zasad! Intuicyjnie wiedzą, że liczy się refleks i odszukanie odpowiedniej franciszkańskiej pary symboli. Charakterystyczne okrągłe karty zapakowane są w trwałą, metalową puszkę, która idealnie nadaje się na prezent na Pierwszą Komunią.

Dobble w wersji chrześcijańskiej nie tylko dla ministrantów! Tę grę pokocha cała rodzina! Idealny prezent na Komunię!

Dobble w wersji chrześcijańskiej nie tylko dla ministrantów! Tę grę pokocha cała rodzina! Idealny prezent na Komunię!

Następna chrześcijańska gra karciana idealna jako prezent na Pierwszą Komunię to klasztorne kalambury. Istotnie, nie szata czyni mnicha, ale o wiele bardziej znajomość terminologii klasztornej i terminów katechizmu. Z gry ucieszą się dzieci, które są już nieco obeznane w religijnej tematyce. Na przykład przyszli ministranci lub ministrantki! Choć część haseł jest ogólnie znana w naszym kręgu kultury judeochrześcijańskiej i nawet niewierzące dziecko powinno sobie z nimi poradzić.

Klasztorne kalambury to gry na Komunię dla dzieci, idealne na prezent! Edukacyjne gry chrześcijańskie DAYENU design

Katolickie kalambury to idealny pomysł na katechezę! Graj, zgaduj, baw się!

Chrześcijańskie gry i nie tylko…

Jeśli spodobały się Wam wybrane przez nas gry na Komunię, koniecznie zaglądnijcie do naszego sklepu! DAYENU to producent gier religijnych oraz nowoczesnych artykułów katolickich, które ucieszą nie tylko dzieci. Biblijne tatuaże, kosmetyki z prastarą recepturą z Biblii, a także niebiańsko dobre słodycze. Jednym słowem: gadżety nie z tej ziemi!

Share this post

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

WITAMY NA STRONIE SKLEPU z najfajniejszymi
gadżetami chrześcijańskimi na świecie!

Zanim zaczniesz się cieszyć szałem zakupów i designem nie z tej ziemi, chcemy Cię poinformować, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określanych jako „RODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”), wprowadziliśmy zmiany w naszym Regulaminie i Polityce Prywatności. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, możliwe jest to TUTAJ.