TRUSKAWKOWYCH ŚWIĄT
/
/
TRUSKAWKOWYCH ŚWIĄT

TRUSKAWKOWYCH ŚWIĄT

Bez kitu. Truskawka ze względu na swe trójdzielne listki jest symbolem Trójcy Świętej, pięciolistne kwiaty interpretowano w kluczu pięciu ran Chrystusa, niski wzrost wyrażał pokorę, a krwistoczerwony, pochylony owoc był w sztuce sakralnej wyrazem przelanej krwi Chrystusa i męczenników. Dlatego właśnie w te święta i na cały najbliższy rok życzymy Wam wszystkiego truskawkowego! Stawajcie się coraz bardziej podobni do naszego Mistrza i Pana!

A jakie są inne świąteczne symbole?

ORZECHY LASKOWE – symbol intelektu, płodności, ale też pojednania i cierpliwości! Co ciekawe, orzechy gotowało się tak długo jak długo trwała deklamacja Miserere (psalm 51).

ŚLIWKI – zapewniają długie życie i odpędzają złe duchy.
JABŁKA – symbol miłości, nieśmiertelności, wiecznej młodości i odkupienia.
GRUSZKI – ich spożycie przedłuża podobno życie i szczęście.

OWOCE te są symbolem marności, przemijających dóbr luksusowych. Dokładnie takich, jakie znalazły się u Tiffaniego, dla którego Andy Warhol zaprojektował tę kartkę (przy okazji warto wspomnieć, że Warhol pomimo etykietki skandalisty był głęboko wierzącym katolikiem i uczestniczył codziennie rano we Mszy Świętej).

CHOINKA – zielone drzewo jodłowe symbolizuje Chrystusa – źródło wszelkiego życia. A lampki choinkowe wskazują na Jego światłość – “światło na oświecenie pogan”

 

Share this post

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

WITAMY NA STRONIE SKLEPU z najfajniejszymi
gadżetami chrześcijańskimi na świecie!

Zanim zaczniesz się cieszyć szałem zakupów i designem nie z tej ziemi, chcemy Cię poinformować, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określanych jako „RODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”), wprowadziliśmy zmiany w naszym Regulaminie i Polityce Prywatności. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, możliwe jest to TUTAJ.