Niezwykłe świątynie
/
/
Niezwykłe świątynie

Niezwykłe świątynie

Parafii nie powinno wybierać pod kątem designu, ale do pięknej świątyni warto czasem nadłożyć drogi! Oto najdziwniejsze kościoły ostatnich lat! Cudne czy raczej cudaczne?

MIĘDZY WIERSZAMI…
Reading between the Lines, czyli MIĘDZY WIERSZAMI to projekt belgijskiego duetu: Gijs Van Vaerenbergh + Arnout Van Vaerenbergh. Lekka konstrukcja świątyni przykuwa uwagę nawet zatwardziałych grzeszników.

Reading between the Lines, czyli MIĘDZY WIERSZAMI to projekt belgijskiego duetu: Gijs Van Vaerenbergh + Arnout Van Vaerenbergh / wybór DAYENU DESIGN

 

DETAL DLA OKA, DETAL DLA DUSZY
Jeżeli krzyk, ikony czy kościelne ławki kojarzycie wyłącznie z epoką średniowiecza, pora poszerzyć horyzont. Oto piękne przykłady eklektyzmu w sztuce designu i religii: Kościół św. Bartłomieja, Maxim Velcovsky i Jakub Berdych.

Eklektyczna propozycja wnętrza kościoła. Bo kto powiedział, że ławki muszą być drewniane?

ŚWIATŁO ŚWIATA

Światło to jedna z naistotniejszych rzeczy w architekturze… i religii! Chrustus mówi o sobie, że jest Światłością Świata! Dlaczego nie przekuć tych słów w konkret? Oto Kościół Światła, Ibaraki Kasugaoka, Kyokai.

BLIŻEJ NATURY, BLIŻEJ NIEBA
Majestat Boga wyraża się w dziełach Stwórcy. Drewno, skała i moc rzemiosła inspirowały nie tylko pierwszych chrześcijańskich artystów przykładem kościołów skalnych w Etiopii, ale i współczesnych twórców sztuki sakralnej. W Polsce możemy podziwiać Kościół Świętego Ducha w Tychach z niezwykłą ikonografią Jerzego Nowosielskiego. Poniżej na zdjęciu Kaplica Świętego Krzyża zbudowana na czerwonych skałach Seodny w Arizonie.

 

NEOGOTYK, NEOKATECHUMENAT
Freski w Katedrze Almudena w Madrycie to dzieło ucznia Picassa i założyciela Neokatechumenatu: Kiko Arguello. Prócz talentu do modlitwy i kunsztu malarskiego, Kiko raz po raz komponuje też pieśni neo, a nawet całe symfonie! Kto ma, temu będzie dane…

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

WITAMY NA STRONIE SKLEPU z najfajniejszymi
gadżetami chrześcijańskimi na świecie!

Zanim zaczniesz się cieszyć szałem zakupów i designem nie z tej ziemi, chcemy Cię poinformować, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określanych jako „RODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”), wprowadziliśmy zmiany w naszym Regulaminie i Polityce Prywatności. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, możliwe jest to TUTAJ.